در ادامه شما را با تاریخچه زنجیره سـالیـذ آشنا خواهیم کرد

 

زنجیره سالیذ

زنجیره یکپارچه تولید سالیذ به طور رسمی از ۱۳۹۵ با آغاز به کار کشتارگاه صنعتی طیور سالیذ شکل گرفت و واحدهای مختلف تولیدی، خدماتی و بازرگانی که تا آن زمان به صورت مستقل و پراکنده فعالیت می‌کردند را با یکدیگر ادغام کرد و موجب ایجاد هماهنگی بهتر بین آن‌ها گردید.

قدیمی‌ترین حلقه‌ی این زنجیره دفتر بارفروشی روحانی می‌باشد که از سال ۱۳۱۴ در حوزه خرید و فروش محصولات کشاورزی مشغول به فعالیت است و تا امروز واحدهای مختلف تولیدی و خدماتی به زنجیره سالیذ اضافه گردیده است. زنجیره سالیذ سعی دارد تا در حوزه‌ی تولید فرآورده‌های پروتئینی مثل مرغ، گوشت و شیر و مشتقات آنها، با اتخاذ کلان استراتژی ایجاد زنجیره عمودی (Vertical Integration)، کنترل و مدیریت کاملی بر فرآیندهای تولید این کالاهای اساسی داشته باشد تا از یک طرف بتواند اطمینان خاطر بیشتری از نظر تولید محصولات با کیفیت بیشتر برای مشتریان و مصرف‌کننده‌گان ایجاد کند و از طرف دیگر با توجه به شرایط خاص اقتصادی کشور بتواند از تأمین کافی و به موقع کالا اطمینان حاصل کند.

1314

با قدمت‌ترین حلقه‌ زنجیره سالیذ دفتر بارفروشی روحانی می‌باشد که تأسیس آن به سال ۱۳۱۴ برمی‌گردد. فعالیت این بخش با خرید و فروش غلات شروع گردید  و تا به امروز در حوزه‌های بیشتری از جمله دفتر بوجاری غلات و حبوبات، برنج کوبی و خشک‌کن شلتوک، ذرت خشک کنی و واحد سردخانه میوه و سبزیجات توسعه یافته است.                  

1388

شرکت رادآردپارس (خوراک دام و طیور روحانی) در سال ۱۳۸۸ احداث و به بهره‌برداری رسیده و بعنوان یکی از حلقه‌های اصلی زنجیره‌ی سالیذ فعالیت می‌نماید. حوزه‌ی فعالیت این شرکت، تولید انواع خوراک دام و طیور به صورت پلت و کنستانتره با ظرفیت ۱۸۰۰۰۰ تن در سال، همچنین تولید انواع مکمل‌های ویتامینه و معدنی دام، طیور و آبزیان با ظرفیت ۲۰۰۰۰ تن در سال می‌باشد

1394

دفتر تأمین نیاز مرغداران با نام داماک از سال ۱۳۹۴ یکی از حلقه‌های زنجیره سالیذ می‌باشد که جهت تسهیل ارتباطات و فرآیندهای خرید و فروش حلقه‌های مختلف زنجیره از یک سو و مشتریان و مرغداران از سوی دیگر با رویکرد ایجاد اطمینان برای همه‌ی ذینفعان فراهم می‌نماید.

از جمله خدمات دفتر داماک شامل:

  • تأمین تمامی نیازهای مرغداران  مشتریان  
  • تضمین بارگیری مرغ زنده تولیدی مرغداری‌های تحت قرارداد
  • تأمین دارو و واکسن و ارائه‌ی خدمات دامپزشکی به مرغداران
  • تأمین ملزومات و تجهیزات مورد نیاز مرغداران
  • تأمین دان، کنستانتره و مکمل
  • تأمین نهاده‌های دامی 
  • و تأمین جوجه می‌باشد.

1395

شرکت راد مرغ صادراتی سالم و لذیذ با نام تجاری سالیذ مرغ در سال ۱۳۹۵ با اتکاء بر نیروی انسانی مجرب، توانمند و متخصص در راستای تکمیل حلقه‌های زنجیره سالیذ در زمینی به مساحت ۱۱۵۰۰۰ مترمربع با سطح ۱۵۲۰۰ مترمربع احداث گردید.

این شرکت دارای واحدهای صنعتی مختلف شامل کشتارگاه صنعتی طیور، واحد قطعه‌بندی مرغ و بسته‌بندی، طعم‌دهی، تونل انجماد و سردخانه نگهداری، واحد قطعه‌بندی و بسته‌بندی گوشت قرمز، واحد تبدیل ضایعات و واحد توزیع می‌باشد که سعی گردیده در تمامی واحدها از پیشرفته‌ترین و بروزترین تکنولوژی‌ها استفاده گردد.

خط کشتار این کشتارگاه ساخت شرکت لینکو آلمان می‌باشد که به جای روش سنتی خنک‌سازی آبی (Water Chilling) از روش خنک‌سازی هوایی (Air Chilling) استفاده و امکان تخلیه‌ی تمام اتوماتیک امعاء و احشاء مرغ (Automatic Evisceration) فراهم می‌شود که منجر به کاهش چشمگیر بار میکروبی در لاشه طیور و عدم افزایش وزن محصول ناشی از جذب آب می‌شود.

1399

مرکز جمع‌آوری شیر راد لبن در سال ۱۳۹۹ با ظرفیت دریافت روزانه ۱۵۰ تن راه‌اندازی شد. این مرکز علاوه بر دریافت شیر از دامداران، پرداخت مساعده جهت خرید نهاده‌های دامی و امکان نقدی کردن شیر تحویلی، ارائه می نماید.

در راستای تکمیل زنجیره سالیذ و حضور قوی‌تر و با کیفیت‌تر در بازارهای داخلی و خارجی در این سال، مدیریت این مجموعه اقدام به راه‌اندازی واحد صنایع غذایی، با ظرفیت روزانه ۱۰ تن محصول آماده و نیمه آماده با بیش از ۶۰ نفر نیرو نمود. حوزه‌ی فعالیت این مجموعه تولید انواع غذاهای آماده و نیمه آماده شامل ناگت، شنیسل، فیله سوخاری، فلافل، کتلت، انواع برگر و کباب لقمه می‌باشد.

اقدام به راه‌اندازی فروشگاه‌های بوتیک پروتئین سالیذ در اقصی نقاط شهر شیراز نیز در سال ۱۳۹۹ انجام شد و این روند افزایشی در راه‌اندازی بوتیک پروتئین‌ها تا امروز ادامه دارد. در حال حاضر بوتیک پروتئین‌های سالیذ با ۵ شعبه در شیراز، یک شعبه در بوشهر و یک شعبه در مرودشت به صورت کاملا مستقیم محصولاتی که از ۰ تا ۱۰۰ تولید آن در زنجیره‌ی سالیذ انجام شده را به دست مشتری می‌رسانند.

1402

شرکت تعاونی مزرعه‌ی مرغ مادر گور سپید جاوید ممسنی در سال ۱۴۰۲، مزارع مرغ مادر گوشتی خود را در زمینی به مساحت کل ۱۲۰ هکتار در سه واحد به ظرفیت هر واحد ۶۰۰۰۰ قطعه و به مساحت هر واحد ۳۰۰۰۰ متر مربع در شهرستان نورآباد ممسنی احداث نموده که این مزارع بزرگترین واحد پرورش مرغ مادر گوشتی کشور به ظرفیت کل ۱۸۰۰۰۰ قطعه و به عنوان یکی از حلقه‌های زنجیره سالیذ، تولید تخم مرغ نطفه‌دار جهت تولید جوجه یکروزه مورد نیاز زنجیره را به عهده دارد. میزان تولید این مزارع حدود ۲۱۰۰۰۰۰۰ عدد تخم مرغ نطفه‌دار در سال می‌باشد که توانایی تأمین جوجه یکروزه مورد نیاز زنجیره و همچنین حدود ۲۵% جوجه یکروزه‌ استان را داراست.

طرح ها در راستای تکمیل زنجیره در آینده ای نزدیک

 

 ساخت و راه اندازی پروژه  جوجه کشی : با ظرفیت ۲۴,۰۰۰,۰۰۰درسال (روزانه ۵۵۰۰۰ قطعه)

اجرای پروژه مزارع مرغ گوشتی : با ظرفیت ۱,۵۰۰ تن در هر دوره

استقرار سایت فروش در استانهای اصفهان ، کرمان ، سیستان و بلوچستان و تهران و همچنین صادرات به اکثر کشورهای همجوار و …. در برنامه های آتی این مجموعه می باشد .

 انشاالله زنجیره سالیذ در یک دوره زمانی ۵ ساله با الگو سازی از شرکتهای بزرگ بتواند در اقصی نقاط ایران و جهان فعالیت نماید .

روزی که به تمام اهداف برسیم نیاز است ظرفیت سایر بخشها افزایش یابد.  

 

سالیذ به سلامت خانواده و فرزندانتان می اندیشد.